Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
11.12.2024
DOPRAVA ZDARMA
AKCE - U vybraných produktů máte nyní možnost využít DOPRAVU ZDARMA. číst celé
18.05.2021
SLEVA NA NÁKUP
Nakupujete poprvé za více než 1500 Kč? Máme pro vás dárek v hodnotě 100 Kč. číst celé
18.02.2021
Přihláška Finclub
Máte zájem nakupovat výrobky Finclubu pravidelně? Pomůžu vám dosáhnout na lepší ceny. Vyplňte přihlášku nebo zavolejte 776 096 276. !!!Odkaz zde!!! číst celé
Zobrazit všechny novinky

Natureprodukt.cz na Firmy.cz

 

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

 

 

NajduZboží.cz

 

 

  1. Úvod
  2. EXTRAKTY Z HUB
  3. Superionherbs MAITAKE, 90 kapslí

Superionherbs MAITAKE, 90 kapslí

trsnatec lupenitý

Maitake, česky trsnatec lupenitý Japonský název maitake se překládá jako „tančící houba”, což odkazuje na neuvěřitelnou radost, kterou cítili hledači, když našli právě tuto chorošovitou houbu. Lahodná houba má domovinu v Japonsku, kde ji označují jako královnu hub a je základem pro populární japonsk... celý popis
Dostupnost
do 3 dnů 9 ks
Nejsme plátci DPH
930 Kč
/ ks
Číslo produktu:112
výrobce:Superionherbs
Kompletní specifikace

Maitake, česky trsnatec lupenitý

Japonský název maitake se překládá jako „tančící houba”, což odkazuje na neuvěřitelnou radost, kterou cítili hledači, když našli právě tuto chorošovitou houbu.

Lahodná houba má domovinu v Japonsku, kde ji označují jako královnu hub a je základem pro populární japonské jídlo nabemono. Za feudalismu byla v Japonsku vyměňována za stříbro o stejné váze. Původně pochází také z Číny a Severní Ameriky. Uvádí se, že se dá nalézt po celém světě, k růstu potřebuje teplotu (5-37 °C). Kromě divokého růstu se maitake pěstuje i komerčně. V Číně houbě říkají „Huishuhua”, v angličtině jí přezdívají „hen-of-the-woods” a v Itálii zase „signorina”.

Jedna z prvotních zmínek o maitake pochází z díla tradiční čínské medicíny Shen Nong Ben Cao Jing, které bylo napsáno v letech (206 př. n. l. – 220 n. l.).
Po řadě staletí využívání tradiční čínskou medicínou houbu maitake objevil pro „západní” svět skotský mykolog James J. Dickson, který ji v roce 1785 nazval Boletus frondosus. Aktuální název Grifola frondosa získala houba maitake v roce 1821.

Maitake je bohatá na betaglukany (hlavně beta-(1,3)-D-glukan a beta-(1,6)-D-glukan) glykoproteiny, antioxidanty – vitamín C, ale také vitamín B2 (riboflavin), B5 (kyselina pantothenová) a ergosterol (provitamín D), minerální látky jako draslík, hořčík a vápník. Nechybí ani polysacharid chytin, aminokyseliny, fenoly nebo flavonoidy.

Maitake je obvykle možné najít na spodních částech dubů, roste ale i na dalších listnatých – živých nebo odumřelých – stromech. Český název trsnatec lupenitý je odvozen od podoby houby. Šedá třeň a často velké množství srostlých šedých až nahnědlých klobouků totiž roste v trsech. Trs plodnic může dosahovat 25 kilogramů a metrového průměru.

Speciální metodou dvojité extrakce získaný výtažek z maitake. Obsah polysacharidů víc než 40 %.

CERTIFIKÁT COA

Hericium -COA

 

Vlastnosti produktu
  • 100% maitake
  • bez přídatných látek, konzervantů
  • vysoký obsah účinných látek, více než 40 % polysacharidů
  • rostlinné tobolky
TCM charakteristika
  • teplota – vyrovnaná
  • chuť – sladká
  • tropismus
Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Původní informativní texty jsme přizpůsobili platné legislativě. U produktů tedy mnoho informací nenajdete. Informace o jednotlivých houbách hledejte ve veřejně dostupných zdrojích.

Užívání maitake:

Obvyklá dávka: 1–2 kapsle denně.
Zvýšená dávka: 3–10 kapslí denně (ideálně zkonzultovat s lékařem).
Doporučujeme užívat 5 dnů v týdnu a po dvou dnech zase pokračovat.
Kapsle se užívají na lačno (alespoň půl hodiny před jídlem nebo 60 minut po jídle).
Kapsle maitake je vhodné zapít vlažnou vodou.

Balení: 90 kapslí x 500 mg tj. 45 g
(balení vystačí na 3 měsíce užívání)

Upozornění
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není vhodné užívat společně s léky na ředění krve nebo při akutní nemoci.
Není vhodné pro těhotné a kojící ženy.
Není určeno pro děti do 3 let.

Ukládat mimo dosah dětí.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C

Doplněk stravy.

Zboží zařazeno v kategoriích
Kontakty
NATUREPRODUKT
Naďa Pollečová
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz